A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Milaim Mezini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
BIOGRAFIA: Milaim Mezini është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Në vitin 1994, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë albumin "Rrojm Me Shpres". Më datë 18 Maj 2012, Milaim Mezini & Mahmut Ferati publikojnë videoklipin "Moj E Mira Qufurake". Më datë 27 Nëntor 2012, Milaim Mezini publikon videoklipin "Gëzuar 100 Vjetori" dhe është kujdesur vetë për muzikën dhe tekstin e këngës. Orkestrimi i këngës u punua nga Artan Mezini (Arti Rec). Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment. Në vitin 2012...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I ati i

Artan Mezini (Arti Rec)

I ati i

Njomza Mezinit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Gezuar 100 Vjetori (2012)

Rrojm Me Shpres (1994)


» Dërgo Një Këngë »

Moj E Mira Qufurake
Brezi I Çlirimit
Dy Lulëkuqe Një Bojë Peme
Do Ta Nisim Dasmën
Mor Pampur Tu Kputshin Telat
Remnikut I Dalim Zot
Jehon Kënga E Pavarsisë
Dëshmorit Raif Krivanjeva
Jam Avni Zharku
Isha Shum I Ri

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Shaban Baksi

Nazmi Sejfullahu

Alfred Mersini

Krenar Vehebiu

Mentor Mushkolaj

Ekrem Bashota

Nexhat Haliti

Esat Ruka

Shkodran Shala

Nikolin Perpali


Tags: Milaim Mezini

Krijo Një Kartolinë