A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Michael Jackson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  63
(1958-2009)  
  • Vendlindja:
  • Gary, Indiana 
BIOGRAFIA: Michael Jackson është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Majkëll Xhozef Xhekson (Michael Joseph Jackson, lindi më 29 gusht 1958 dhe vdiq më 25 qershor 2009, Los Anxheles, Kaliforni) ishte muzikant, këngëtar, autor, kompozitor, koreograf, prodhues, valltar amerikan nga SHBA-ja. Përndryshe Majkëll Xheksoni nga dashamirët e muzikës argëtuese të drejtimit pop, është llogaritur si mbret i saj apo siç kanë dëëshirë ta quajnë adhuruesit e kësaj muzike, King of Pop. Shfaqjen e parë në skenën e muzikës argët...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Tito El Bambino

Kanye West

Lil Wayne

Stromae

Pitbull

Luis Fonsi

Nelly

Daddy Yankee

Ne-Yo

Nick Jonas


Tags: Michael Jackson

Krijo Një Kartolinë