A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Met Sadiku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Bec 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 63 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Met Sadiku është një këngëtar i njohur. Metë Sadiku lindi ne fshatin Gllogjan te Decanit. Shkollen fillore e krev ne Irzniq ndersa shkollen e mesme ne Gjakovȅ.qysh si ri ne moshen 7 vjeqare fillon te kendon me vllaun e tij Halilin neper ndeja te kojshive neper familje.pataj fillon te bashkagjitet edhe nji shok i tyre Halil Bajrami.kur isht 15 vjeqar shpesh kendonte edhe me shoke te tjere si Kadri Moni ,Mustaf Ramaj ,Zeqir Mehmetaj e shume te tjere .kur kengen e kishte pervesuar shume...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Enver Muluka

Enver Petrovci

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi

Ejup Rexha

Anton Tetaj

Esat Maxhuni

Haxhi Maqellara

Shkelqim Beshiri

Haxhi Dauti


Tags: Met Sadiku

Krijo Një Kartolinë