A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mera Zymeri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  84
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Mera Zymeri është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Mera Zymeri-Kabashi është një këngëtare me prejardhje nga Kosova, por e lindur dhe e rritur në Gjermani. Ajo ka shumë talent për të kënduar këngën e mirëfilltë shqipe, gjë që e bën që ajo ti qëndrojë besnike kësaj kënge. Këndon në skenat mbarëshqiptare që nga vitet '90, ku prezantohet kryesisht me këngë kushtuar gurbetit, e trimërisë shqiptare. Ka edituar shumë albume dhe një numër të konsiderueshëm këngësh. Ka bashkëpunuar me kompozitorë të shqu...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare

Zemrat Tona Dojn Dashni (2014)

Live Per Ju (2013)

Jackpot (2011)

Shah Mat (2010)

Dashnia Na Bashkon (2009)

çika E Haxhisë (2008)

Rinia E Kosovës (2007)

Kalle Kalle Moj Rini (2006)

Shiu I Prishtinës (2005)

Kur Ka Dasëm Shqiptaria (1995)


» Dërgo Një Këngë »

Çka Ka Zogu
A Ke Zemer
Hajde More Djalo
Pavarsia
Ora E Historise
Dashnia Na Bashkon
We Like It
Kaçurrelja
Hala Hala
Rinia E Kosovës


Artistë Të Ngjashëm:

Valentina Bajraktari

Anduena Tahiri

Artesa Retkoceri

Nada Gjyriqi

Jeta Abazaga

Luljeta Krasniqi

Ilire Marevci

Samuela

Arta Lala

Dafina Rexhepi


Tags: Mera Zymeri, Mera Zyberi, Mera Kabashi

Krijo Një Kartolinë