A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mentor Haziri - Me Ke Vra


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

21/10/2018

2018-10-21T20:21:54

Muzika & Teksti:

Mentor Haziri

Orkestrimi & Produksioni:

Gent Myftaraj

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2018


Lamtumirë' tek dera jote,
Kjo këngë më vjen si një mallkim'
do e këndoj të gjej shpëtim.
Kam jetu'
me rrenat e jetës,
sikur të thoja veç një fjalë,
për ty dhe jetën kisha fal'ë
Uhh... I vetëm unë do të kujtoj..


Ref
Dhe fjalët e fundit që mi the,
atëherë dashninë ti ku e le?
Atje lart në ata sy'të shoh unë ty.
Edhe krejt botën me ma fal, prap unë do të vuajë si i marrë,
Tani ike por mos harro Më ke Vra.


Ne u ndamë,
n'qytetin e heshtur,
Na u shua'kjo dashuri
e na mbeti histori.
Në këtë jetë,
Me rrugët e gjata,
tani frymë më nuk marr'
ti dashuria ime e parë.


Ref(2x)
Dhe fjalët e fundit që mi the,
atëherë dashninë ti ku e le?
Atje lart në ata sy'të shoh unë ty.
Edhe krejt botën me ma fal, prap unë do të vuajë si i marrë,
Tani ike por mos harro Më ke Vra.


Ky tekst u dërgua nga Besarta Ademaj