A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mentor Haziri - Engjell


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

21/07/2011

2011-07-21T02:22:02

Pjesëmarrëse në

VFM 2012

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2011
Diku rruga ne na takon,
dhe bashkohëm ne si në ëndërr,
unë e di se dikush më mbron,
atje lart e kam një ëngjëll.

Era më sjellë kujtimin e saj,
më dërgon diku dhe mua,
e më kthen prapë tek ai çast,
më mbulo me krahët e tua.

Se ti je,
ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.

Se ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.

Mendja ime kohën ndalon,
se nuk mundem ty të kem pranë,
dhe mundohem unë të jetoj,
me një jetë që më se kam.

Era më sjell kujtimin e saj,
më dërgon diku dhe mua,
e më kthen prapë tek ai çast,
më mbulo me krahët e tua.

Se ti je,
ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.

Se ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.

Se ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.

Se ti je një ëngjëll,
për mua je ëngjëll,
je ti,
të shoh veq në ëndërr.


Ky tekst u dërgua nga Ilona