A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Maya Alickaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  341
  • Vendlindja:
  • Dukat (Vlore) 
BIOGRAFIA: Maya Alickaj është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore vlonjate. Maya Alikaj kaloi femijerine dhe mori formimin e pare arsimor ne Dukat. Qe ne kete moshe, Maya spikat me talentin e saj te lirshem dhe origjinalitetin e saj si ne imitime, personifikime personazhesh, etj, apo pjesemarrjes se saj ne koncerte te ndryshme me kenge per femije, si nje sinjal i dukshem e asaj rruge dhe endrre qe ajo do te realizonte me pas. Pas perfundimit te shkolles se mesme te pergjithshme ne Vlore, ajo konkurroi dhe fitoi audicioni...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Djale Shqiptar (2014)

24 Karat (2013)

Baba Me Zemer Te Madhe (2009)

Guri I Rende Ne Vend Te Vet (2008)

Lege Lege (2006)

Nuse Ne Gusht


» Dërgo Një Këngë »

Vellait Tim
Lum Kjo Toke
Memedheu
Guri I Rende Ne Vend Te Vet
Vlora
Fustanverdha
Baba Me Zemer Te Madhe
Pike Loti
Djale Shqiptar
Kenga Jone


Artistë Të Ngjashëm:

Mariola Kaçani

Irini Qirjako

Liliana Kondakçi

Vaçe Zela

Anita Bitri

Fitnete Rexha

Marie Kraja

Klea Huta

Irma Libohova

Alberie Hadergjonaj


Tags: Maya Alickaj, Maya, Maja, Maia, Alicka, Fatbardha Alickaj,

Maya Alickaj në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë