A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mateus Frroku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Korce 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mateus Frroku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Babai i Mateusit eshte nga qyteti i Shkodres, ndersa nena e tij eshte nga qyteti i Korces. Mateusi ne klasen e peste filloi te merrte mesimet e para te muzikes ne Liceun "Tefta Tashko Koco" te Korces, ku instrument primar kishte kitaren dhe ate sekondar pianon. Ne kete kohe ai aktivizohej ne festivalet e femijeve ne qytetin e Korces ku eshte vleresuar per 4 vite me nje çmim te 3-te, dy here cmimin e 2-te dhe dy here te tjera eshte vleresuar me cm...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Ethet E Së Premtes

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Gerard Merdani

Xhevi

Ardit Çuni

Erik Lloshi

Klejvis Saliaj

Silver Metka

Stiv Boka

Ergys Shahu

Joni Aliraj

Kelly


Tags: Mateus Frroku, Mateus

Mateus Frroku në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë