A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Massari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Beirut 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Massari është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe R&B. Sari Abboud better known by his stage name Massari is a Lebanese Canadian R&B/pop singer. His music combines Middle Eastern melodies with western culture. He started his musical career in 2001–2002, and has released two albums, Massari in 2005 and Forever Massari in 2009. He has had a number of hit singles in Canada, Europe, the Middle East and internationally. He started his musical career in 2001-2002 adopting the stage name Massari, which in ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Mika

T.I.

Tom Boxer

Arash

Passenger

Don Omar

Daddy Yankee

Tito El Bambino

PSY

Sami Yusuf


Tags: Massari

Krijo Një Kartolinë