A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Marjeta Billo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17
  • Vendlindja:
  • Lushnje 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
BIOGRAFIA: Marjeta Billo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Marjeta Billo eshte kengetare e zhanrit muzikes klasike, jazz, blues, country dhe pop-rock. Marjeta Billo eshte pjesmarrese ne shume aktivitete muzikore. Ajo ka kryer studimet e muzikes ne liceun artistik te Tiranes "Jordan Misja". Në vitin 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Ethet E Së Premtes 4. Në Dhjetor 2008, Marjeta Billo merr pjesë në Festivali i 47-të në RTSH me këngën "Era E Tokes", në bashkëpunim me Neritan Licaj. Në Maj 2010, Ma...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Lili Gjidodaj

Adalena Seferi

Erga Halilaj

Rezarta Smaja

Orjola Xhemollari

Kamela Islamaj

Sabina Dana

Çiljeta

Rezarta Shkurta

Olta Boka


Tags: Marjeta Billo, Marjeta Bilo, Marieta Billo, Ethet

Krijo Një Kartolinë