A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mariola Kaçani & Jurgen Kaçani - Pret Motra Vellan


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/01/2016

2016-01-09T20:06:59

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani


Jurgeni:
U ndava me nenen te pragu i portes dhe i hodha kembet rrugeve te botes.
Me duar ne xhepa,
koken plot kujtime,
larg vendlindjes tende dhe vendlindjes time.

Mariola:
O vella i motres kurre nuk ishim ndare,
sot per njeri-tjetrin malli do na marre.
S'te mbaheshin lotet,
kur e zgjate doren.
Do kesh mall per shoket,
do kesh mall per Vloren.

Refreni 2x Jurgeni:
Motra per vellane ka shume dhembshuri.
Dhe pse kalojne vitet,
malli zgjuar rri.
Me endrra te vrara djemte e rinj largohen.
Sa nena dhe motra nga malli trishtohen.

Mariola:
Syrin e perlotur vitet nuk e thane.
Nena pret te birin,
motra pret vellane.
S'behet loti akull,
zemra s'behet gure.
Moj vendlindja jone s'te harruam kurre.

Refreni 2x:
Sa e larget duket dita kur u ndame.
Ndarjet e kurbetit sa te renda jane.
Kur do te vije dita qe te jemi prane.
Balade shqipetare,
pret motra vellane.


Ky tekst u dërgua nga florenc mustaKartolina (1)

2018-07-15 18:24:41
Sa e larget duket dita kur u ndame
Ndarjet e kurbetit sa te renda jan
Kur do te vije dita
qe te jemi prane
Balade shqipëtare
Pret motra vëllanë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...