A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mariola Kacani & Jurgen Kacani - Do Te Marr Ta Kam Bere Ben


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  112

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/05/2013

2013-05-04T15:12:20

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani

Video Produksioni:

MAX Production

Këngë e albumit:

"Djale Nga Jugu"


Jurgeni:
Kur të shoh atje te dera,
ikën dimri, vjen pranvera.
Qëne moj m'i more mëndtë,
kur kaloje rëndë-rëndë

Mariola:
O trëndafili me fletë,
po s'më more, do vij vetë.
Hop këtu e hop atje.
Nuk të zuri këmba dhe.

REF. x2:
Do të marr ta kam bërë benë,
tani që ta di folenë.
Aman moj zemra m'u tret.
Ishallah të kam kismet

Jurgeni:
Pashë një e pashë dy,
e ndava mëndjen me ty.
Të kam thënë edhe më parë;
ja të marr, ja rri beqarë.

Mariola:
Më prit o djalo, më prit,
ti o ylli që bën dritë.
Ma thotë zemra edhe syt';
unë jam veç kismeti yt.

REF. x2:
Do të marr ta kam bërë benë,
tani që ta di folenë.
Aman moj zemra m'u tret.
Ishallah të kam kismet

Jurgeni:
Dale moj të marrtë lumi.
Për ty s'po më zë as gjumi.
Dale të të them dy fjalë,
se jam djalë e goxha djalë.

Mariola:
Të kam shpirt e të kam xhan,
të kam ilaç për derman'.
Do ta jap dhe me të shkruar,
veç ty jam dashuruar.

REF. x2:
Do të marr ta kam bërë benë,
tani që ta di folenë.
Aman moj zemra m'u tret.
Ishallah të kam kismet

x2:
Amani more amani,
seç m'u përvëlua xhani.
Do të marr ta kam bërë benë,
tani që ta di folenë.


Ky tekst u dërgua nga Radije LikaKartolina (2)

2019-07-14 21:24:17
Më prit o djalo më prit
Ti o ylli që bën drit'
Ma thotë zemra edhe syt'
Unë jam veç kismeti yt
U krijua nga Edlira Musta 2018-10-24 08:23:20
Do të marr
Ta kam bërë benë
Tani që ta di folenë

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...