A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Mariola Kaçani & Jurgen Kacani - Ta Mbajme Gjalle Amanetin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  150

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/04/2012

2012-04-05T23:35:11

Më Shumë Nga

Jurgen Kaçani

Këngë e albumit:

"Djale Nga Jugu"


yje jo mos me qortoni
bashk me mua te kendoni
kam 1 bren ne kraharor
se jam larg ne diaspor
e kam nje bren ne kraharor
se jam larg ne diaspor

,dhe pse jam ne fund te botes
nene me prit te pragu i portes
sa i rend qenka kurbeti
per baban malli me treti
e sa i rend qenka kurbeti
per baban malli me treti
(,aman aman diaspor po na
pret nena e gjor
do ta lem nje dit kurbetin
ta mbajme gjalle amanetin
e po aman aman diaspor
po na pret nena e gjor
do ta lem nje dit kurbetin
ta mbajme gjalle amanetin)

,e sa shum qe kam .
.. malle
se nusja mu be me djale
e kur un shoh fotografite
plot me lot me mbushen syte
e kur une shoh fotografite
plot me lot me mbushen syte,

ika lash nene e babane
u nda motra me vellane
nje nga nje neper evrope
bej bashke i madhi zot
o nje nga nje neper evrope
bej bashke i madhi zote
(refreni)

per ju po kendoj shqiptare
diaspor ne bot te mbare
e gjyshia pret te pragu
i portes ktehuni nga fundi
i botes gjyshia pret te pragu
i portes kthehuni
na fundi i botes(refreni)


Ky tekst u dërgua nga KejsiKartolina (2)

2019-07-14 21:21:19
Dhe pse jam në fund të botës
Nënë më prit te pragu i portës
Sa i rëndë qenka kurbeti
Për babanë malli më treti
U krijua nga Edlira Musta 2018-07-11 22:55:21
Aman aman diasporë!
Po na pret nëna e gjorë.
Do ta lëmë një ditë kurbetin.
Ta mbajmë gjallë amanetin.

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...