A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Moj E Mejra Si Lulja E Livadhit


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/12/2015

2015-12-07T16:18:03

Moj e mejra si lulja ‘ livadhit-o,e livadhit-o
Po bën drit,moj me di sit e ballit-o,moj të ballit-o
Po bën hije me çerpik të zi-e,o,moj të zi-e,o
Va ke gjeg,moj zemrën gjemve t’rie-e,o,moj të ri-e,o.

Moj e mejra si lulja limonit-o,moj limonit-o
Ke rejt shtatin si fëllëz Pollogi-o,moj Pollogi-o
Kur hec udhës si araush-e mallit-o,moj e malit-o
Dridhet toka,dridhet zem’r’e gjalit-o,moj e gjalit-o.

Moj e mejra si lulja e muallës-o,moj e muallës-o
T’ka dal zëni në nahi t’Tetuavës-o,moj t’Tetovës-o
T’ka dal zëni taj për bukurie-o,bukurie-o
Si për mende,si për bukurie,o,bukurie-o.

Teksti dhe muzika: Syrja ETEMI


Më Shumë...