A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Mahmut Ferati - Malli I Mergimtarit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/11/2014

2014-11-06T19:31:06


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Malli I Mergimtarit" kënduar nga Mahmut Ferati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Mahmut Ferati i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sefe Duraj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Heeej Po i them dy fjal te verteta
ne mergim skalohet jeta
kam kalu shum halle derte
kam kalu ne male dete

skam lan ven pa shetit
ne evrop e namerik

heeeeej po baj be ne kta dy sy
pasha thinjet qe i kam ne kry
pasha rudhat qe i kam ne ball
pasha zotin qe mka fal

pasha plagt qe kam ne shtat
ne Kosov do vdes rahat

heeeeej kam pa boten qytetrim
kerkun spash si venin tim
rahat gjumin kun se bana
veq ne kosov me qon te andrra

po ndegjon zogu i shqiptarit
amanetin e mergimtarit
nga dot vini e nga dot shkoni
heeeej kur kosoven o mos e harrooniMë Shumë...