A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Kujtoje


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Sille Boten Krejte"


A je gjallë ti moj dashni, që nga zemra s`del
A ke zemër me u taku, veç edhe një herë

Si gjaku në vena ty t'kam brenda vetes
pse ti mu m'i vrave krejt gzimet e jetës.

Kujtoje një ditë kur ishim të lumtur
Kujtoje një zemër që pa ty ka humbur
Kujtoje një lot që ma fale mu
Nëse s'më ke dashtë, pse më the të du?
O pse më the të du...

A ka mbetë një pikë mëshirë me e fal një gabim
A ke zemër prap me m'thanë: ti je shpirti im
A ka mbet një pikë meshirë për mu që t'kam dashtë
A tha zemra dhe një herë ne dy me ndejt bashkë.


Ky tekst u dërgua nga Faik Pnishi   smartness
Më Shumë...