A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Kush Po Knon Pa Merzi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  11

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ti E Din Ilaqin Tem"


Po ju knoj o pa mërzi
Knon për juve tetovali
Knon për ju odrali

Ku osht veni i kangës
hajde i sevdasë
O gjithë aty aman
O keni me m'pas eee

Se unë pa juve
Hajde ju pa mue
O as ni ditë aman
Nuk mujm me e kalue

O unë për juve aman aj kurr su ndala
Aj kangen se ndala
O krejt tetova shokë,
Po ju qon të fala

O krejt së bashku
O ta lujna horën
E sa me qef
E knojm diasporën

Knojmë për shqiperinë
Besa dhe Tiranën
E ku i kemi aman
Hajde babë e nanen

E knoj Kosovën
Llapin e gollakun [2x]
E ana drinin edhe karadakun,
... edhe karadakun

O krejt Drenicen edhe Dugagjinin
Prej Kaçanikut shok, dej te Ulqini

O edhe Preshevë aj me gzim e knojna
O mitrovicën shok, kurrë s'do ta lshojna


Ky tekst u dërgua nga Fatime (:   smartness
Më Shumë...