A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Ta Bashkojm Shqiprin


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me shami te kuqe
Po na vjen nga Tirana
N`Prishtin me u ba nuse

(po na vjen nga tirana n`prishtin me u ba nuse)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI

Kah po vjen kjo nuse e bukur
Me dajre e lodra
Lum e lum na kan ardh krushqit
Nga Shkupi e Shkodra

(lum e lum na kan ardh krushqit nga shkupi e shkodra)

Thrrasin QAMëT dhe ARBRESHëT
Edhe ILIRIN
Në një zemër një Flamur
Ta bashkojm Shqiprin

(ne nje zemer nje flamur ta bashkojm shqiprin)

Oh Flamur oh Flamur
Flamur kuq e zi
Bashkoj tokat e shqiptarve
Kosov e Shqipri
Oh Flamur që valon
N`Kosov shpi për shpi
Sa bukur feston shqiptari
Dasmën PAVARSI


Ky tekst u dërgua nga Valmira
Më Shumë...