A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Rrahim Bajraktari


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Ta Bashkojm Shqiperin"


Sjell furtunen lumi i vogel
Gjam e luftes ndizet n'koder
Qielli nxin e turbullohet
N'mes te vapes dita ftohet

Qielli nxin e turbullohet
N'mes te vapes dita ftohet

M'fal bab lok dhe ty moj nan
Nje fjal t'lig nuk ja u kam than
Flet Rrahimi thot ju dua
O se lufta sot m'thrret mua

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

I mbledh plaget nder beteja
Nje ne strof te Açareva
Merr nje tjeter n'Qyqavic
Gjetaskuquri ne Drenic x2

Me plag n'trup i ndihmon tjetrit
Kshtu na msuan more t'vjetrit
Me pa shokun para vetes
Pa ju tremb syri ndaj vdekjes

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

Ditet ikin e vjen prilli
Iken ferobi e Rrahimi
T'i jep fjal liri nan lokes
Mbi shtat drite o i Kosoves x2

...

Ngrihet trimi del i pari
Vet Rrahimi o Bajraktari x2

Ditet ikin e vjen prilli
Iken ferobi e Rrahimi
T'i jep fjal liri nan lokes
Mbi shtat drite o i Kosoves x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...