A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Mahmut Ferati - Kushtrimi I Liris


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/12/2001

2001-12-15T18:25:55

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Valton Beqiri


kish pas ra ni her nan lokja
ne nje hall e dert te madh
kish pas ka me mall e shkreta
a mka mbetun kun aj djal
kish pas ra ni dit nan lokja
nhalle tveta disa llafe
ku me gjet avni rustemin
me mi hek tradhtar prej qafe

ku me gjet is boletinin
me ma ndal plumbin me plumb
ku me gjet shote galicen
vujtjes time mej dhon fund
ku me gjet hasan prishtinen
qe nuk din me fol pa ven
ku me gjet sot avdyl frashrin
mi mbledh burrat ne kuvend

ku me gjet sot haxhi zeken
me ma lidh burrin me burr
ku me gjet ismail qemailin
me ma ngrit lart ni flamur
ku me gjet sot mic sokolin
me ja mbyll gryken e topit
ku me gjet sot oso kuken
qe smerzitet per er tbarotit

ku me gjet sot jakup ferrin
me shtat plag me ndejt ne kom
bajram currin azem bejten
neper shpella jet me dhon
dhe nje dit mbas gjith ksaj kohe
na shpertheu nje lule e re
ti kosov kushtrim lirie
djemt e tu ne kom i ke
djemt e tu
djemt e tu ne kom i ke


Ky tekst u dërgua nga Sara   Zamiri
Më Shumë...