A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Qiftelija Ime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1998

1998-12-01T00:00:00

Muzika & Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

Burim Krasniqi

Këngë e albumit:

"Zbret Shqiponja N'mes Kosoves"


qiftelija ime shpesh mvije te qaj
si na erdhi dita gjithkush ndor te mbaj
si na erdhi dita as gjall e as vdekun
dora e gjithkujt telat per ti prekun

per tingujt e tu e kam dashur jeten
kush po mi vret kanget do ta vret dhe veten2x

qiftelija ime bjer siq te ka hije
mbushe zemren time me zjarr dashurie
ata qe ste duan dhe ne dor te marrin
veten nuk e njohin vetes ja bajn varrin

per tingujt e tu e kam dashur jeten
kush po mi vret kanget do ta vret dhe veten2x

ref....... per tingujt e tu....


Ky tekst u dërgua nga Sara
Më Shumë...