A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Pijaneci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Thuaj"


oooooo Kush eshte ky qe nrruge ka mbet
me zor ec e me zor flet
pi per shneten e te tjerve
e shkatron shneten e vet.....

O i ka shku rakia nkry
menja nshishe o i ka hi
urt rakia ri vec nshishe
kur shkon nbark puna osht dryshe

Asni lek nxhep nuk e k
a i ka dhon budall me u ba
ka ngel nrrug tu e rre njerzine
a e dini ku e kam shpin

Me raki mahi nuk ka numrin drecit ja ka pa
po ankohet se i dhem koka
thot kur e ci mdridhet toka.......

ka haru krejt njerzt e shpise
se eshte bere rob i rakise
ka haru gruen dhe fmijet
se tan jeten done me pi............

dashurine e fmijve te vet
per nji got raki e vret
i haron te mirat e botes
qe ma larg pertej gotes................

i haron te mirat e botes
qe ma larg (oooo) pertej gotes.


Ky tekst u dërgua nga Loni
Më Shumë...