A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Mahmut Ferati - Jeho Kënga Ime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1995

1995-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Jeho Kenga Ime"


Lot'e mi kurr’ nuk u than’,
M'ka marr’ malli me t'pa moj nan’,
Se n'dhe t'huj’ kam mbet i shkret’,
Oh, malli yt nuk po m'len me vdek’.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

M'vjen një kang’ me përmallim,
Atje larg m'thret dheu im,
Atje larg qan’ nan’ e mjer’,
“Oh, kthehu bir t'shoh dhe njëher’!”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Zemra m'digjet nat’ e dit’,
Oh, po m'thret djepi ku jam rrit’,
Qan’ nan’lokja n'drit’ të hanës,
“Oh, ku m’u trete sokoli nanës?”

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.

Jeho kanga ime,
Jeho dridhe malin,
Le ta dij’ nan’lokja,
Se gjall’ e ka djalin.


Ky tekst u dërgua nga  LRamadani
Më Shumë...