A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Mahmut Ferati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  316
  • Vendlindja:
  • Odër - Tetovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Mahmut Ferati është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore rapsodike, popullore folklorike, popullore dasmash, popullore kosovare dhe popullore vajtuese. Rrjedh prej një familje 7 antarëshe, kan qenë 4 vëllëzër dhe një motër. Huazimet e para muzikore i ka marrë nga vëllau i tij, edhe si i vogël ka dashur të shkoj pas hapave të tij, tash është i ndjerë Murtezan Ferati. Në shkollën fillore, çdoherë mësuesit dhe arsimtarët i kanë dhënë prioritet dhe përparësi në çdo lëmi, sepse ishte zëri ai që i qelte rrugët. Edhe në nota kishte përparësi, i thonin, ah po ti këndon bukur. Në klasën e tretë ka fillu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Gurbetqar (2018)

Sillet E P'shtillet (2017)

Shamia Boj Pembe (2016)

Parja Shkon Te Parja (2015)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Dikur (2014)

Si Je (2013)

Sille Boten Krejte (2012)

Ta Bashkojm Shqiperin (2011)

Bukuroshja E Kosoves (2011)


» Dërgo Një Këngë »

Loti Në Faqe
Mindili
Matura
Cka Poj Thot Dema Kadris
Ka Çel Trendafili
Ymer Aga
Gurbetqar
Gjithkujt Buken Mos Ja Jep
Jem Ilira Jem Teuta
Gjithmonë


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Ramadan Krasniqi (Dani)

Ilir Shaqiri

Sinan Vllasaliu

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Olen Cesari

D.U.D.A.

Sabri Fejzullahu

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Mahmut Ferati, Mahmuti, Mahmut Fehrati

Krijo Një Kartolinë