A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Liri Rasha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  100
  • Vendlindja:
  • Zalldardhë (Dibër) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 62 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Liri Rasha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore folklorike. Liri Rasha - Jushi është një këngëtare e mirënjohur, e lindur në një familje me tradita dhe talent muzikor. Shkollën fillore e ka kryer në fshatin e saj, Lashkizë, ndërsa të mesmen në Peshkopi. Ka mbaruar specializimin për kanto dhe shkollën pedagogjike. Talentin i saj është zbuluar krejt rastësisht, kur ishte vetëm 13 vjeç, të cilën e hetoi mësuesi i saj i matematikës një ditë teksa ajo këndonte në shtëpinë e saj. Për herë të parë ngjitet në ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Nusja Me Te Bardha

Këngë Popullore Dibrane


» Dërgo Një Këngë »

Motive Dasme Dibrane
Dola Jasht Po Binte Shi
Ju Mor Guret E Sokakut
Shëtita Anembanë
Nusja Me Të Bardha
Deshira E Nenes
Amaneti
Shtate Liqejt E Lures
Kur Ma Ktheve Shpinen (Kur Dola Tek Dera)
Kenge Per Fehmi Aganin


Artistë Të Ngjashëm:

Fatmira Breçani

Ema Qazimi

Violeta Zefi

Alida Hisku

Dava Gjergji

Mimoza Mustafa

Ema Bytyqi

Gerta Heta

Monika Salihu

Anila Mimani


Tags: Liri Rasha, Lirie Rasha

Krijo Një Kartolinë