A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lind Islami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Lind Islami është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Lind Islami është djali i këngëtarit Bedri Islami dhe i dashuruar me Venera Lumanin. Në vitin 2004, Lind Islami merr pjesë në Gjeniu I Vogel 1 në moshën 12 vjeçare, ku ka fituar një nga vendet e treta. Po në atë moshë ka marrë pjesë në "Këngën për fëmijë" ne RTK, me një kënge të tij që titullohet "Gezuar atdhe". Ai po ashtu ka përfaqsuar Kosovën ne Ukrainë dhe Bullgari ku ka fituar vendet e para. Për një kohë ai nuk u paraqit në skenën shqipta...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I fejuari i

Venera Lumanit

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Pjesëmarrës në

Gjeniu I Vogel

I biri i

Bedri Islamit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Egzon Pireci

Yll Limani

Vali Kuqi

Petrit Geci

Red Bloody

Gëzim Gashi

Gzim Ukiqi

Qendrim Pllana

Estto

Albatrit Muqiqi


Tags: Lind Islami, Lind Islami, Lindi, Venera Lumani

Lind Islami në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë