A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kristo Thano

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Fier 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Angli 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Kristo Thano është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai eshte femija i pare nga tre femijet e familjes Thano. Ne moshen 3 vjecare, familja e tij ka emigruar drejt Greqise, ku edhe Kristo u rrit duke u aktivizua atje me sporte te ndryshme si futboll, not etj. Ne moshen 15 vjeqare familja e tije rikthehet ne Shqiperi, ne qytetin e Fierit. Kristo vazhdon aty studimet per kanto ne shkollen e muzikes 'Jakov Xoxa'. Gjate kesaj kohe ai aktivizohet me banda te ndryshem te muzikes rock si vocalist, duke ke...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finalist në

X Factor Albania

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xhevi

Gerard Merdani

Silver Metka

Klejvis Saliaj

Stiv Boka

Genti Deda

Erik Lloshi

Mateus Frroku

Ardit Çuni

Ergys Shahu


Tags: Kristo, Kristo Thano

Krijo Një Kartolinë