A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kozma Dushi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Kozma Dushi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. AUTOBIOGRAFI: Jam nga qyteti i bukur i Beratit, qytetit të gurtë, të dritareve të shumta, të dashuruar marrëzisht me këngën. Qytet i njohur që në lashtësi si vend i qytetëruar, ku bota e sotme i kthen sytë me kureshtje, respekt, habi. Pra, ky qytet më fali zërin. Jam aktivizuar me Shtëpinë e Pionierit që ishte në ato vite. Kam punuar në Estradën Profesioniste të Beratit. Kam mbaruar shkollën e mesme për zootekni-veterineri. Pastaj fitova të drej...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

C'po Dremit Liqeni I Kalter (2011)

Vetem Per Ju (2002)

Sonte


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Dashnor Diko

Françesk Radi

Kujtim Prodani

David Tukiçi

Qemal Kertusha

Tonin Tershana

Leonard Bombaj

Gezim Cela

Sherif Merdani

Klement Marku


Tags: Kozma Dushi

Krijo Një Kartolinë