A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Klodiana Vata

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  22
BIOGRAFIA: Klodiana Vata është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop, për fëmijë/junior dhe popullore shkodrane. Klodiana Vata, ka nisur të këndojë që në moshën 6 vjeçare. Ka marrë pjesë në shumë kompeticione brenda dhe jashtë vendit. Njëri prej tyre është pjesëmarrja në “Les Voix De la Scene” në Lion të Francës ku fiton çmimin e parë dhe një bursë në shkollën e muzikës Aicom me drejtues Pierre Yves Duchesne (trajner i Lara Fabian). Klodiana Vata jeton ne Shkoder dhe ka qene pjesmarese ne shume evenimente muzikore. Me shume ka qene e perkrahur nga mami dhe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Luljeta Kuraja

Xhesika Lela

Anisa Dervina

Aida Hani

Entela Ilirjani

Fatmire Mjaku

Sidorela Kelmendi

Enkela Bisha

Lumnije Menxhiqi

Meda (Nurimeda Kamberi)


Tags: Klodiana Vata, Klodjana Vata

Krijo Një Kartolinë