A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kieda Budini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Kieda Budini është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka nisur te kendoje ne moshen 3 vjeçare neper festivalet e femijeve. Me pas vazhdoi shkollen e muzikes per flaut, mirpo kengetarja e ndjente qe nuk ishte e lidhur shume me kete instrument andaj vazhdoi studimet per kanto. Deri me tani ka nxjerre disa videoklipe dhe disa kenge te cilat kane qene pjesmarrese neper festivale te ndryshme. Nje nder kenget e saja me te suksesshme eshte kenga "007" e kenduar ne vitin 2011 e cila u be hit dhe u degjua...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Saelma

Inna (Ina Kollçaku)

Nidora Gjyriqi

Entela Zhula

Lola Pink

Ertila Koka

Emmy

Sheila Haxhiraj

Dorina Garuci

Linda Sadiku


Tags: Kieda Budini, Kieda, Keida, Keida Budini

Krijo Një Kartolinë