A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Zuna Në Kajkë, Rashë Në Det


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

18/05/2011

2011-05-18T00:06:15

O zuna në kajkë e o rashë në det
O erdh nji shiptar e n’a gjet-e.
Shyqyr bona e gëzova
Gjeç’ jaranat n’breg t’Uzdrumit!
Ku kam ndoj mik o le t’më kjaj!
Le t’më kjajë me lot si lumi!
E ikën shokt’ dhe më lan-e
E më lan o n’breg t’Uzdrumit!
O n’breg t’Uzdrumit deri n’takatë
Çadrat ngrehun bajrak, bajrak.
Ferman po vjen prej Bagdati
Vaj more shokë se ç’bohet halli?!
Ika, ika rashë në det-e
More me gjemi të Ulqinakut.
E shyqyr bona për selamet
Selam Gonxhes së zamakut!


Më Shumë...