A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Këngë Për Ganimete Tërbeshin


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/06/2009

2009-06-01T12:51:38

Herët në mëngjes, nga ca gjakatarë
Në mes të Gjakovës u hodh një litar.
Në trekam’sh e vunë Ganimeten tonë:
- Fol, po daç ti jetën! ata i kanë thanë.
- E shtrejtë asht liria, pa te s’duhet jeta! -
Me një za të tmerrshëm, foli Ganimetja.
Ref.:
- Nuk du’ jetën të ma falin!
Ra vetë ne litar
Hakun motrës do t’ja marrin
Vllaznit gjakovarë.x2
Atje poshtë qëndrontë Gjakova kreshnike
Asaj Ganimetja i mbeti besnike
Para se t’a varin, foli Tefik Çanga:
- M’a mirë t’vdesim motër se t’jetojmë në pranga!
Ke Isë Boletinin ke dhe vllazën tjerë
Ke Kosovën trime që s’të harron për jetë!
Ref.:
Nuk…


Më Shumë...