A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Prej Shtëpisë Kur Jam Dalë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/07/2009

2009-07-16T20:02:07

I: Prej shtëpisë kur jam dalë
Dhe në burg jam ra. :I
I: Kush s’vjen me m’pa, as me m’shiqu’
I mjeri sa keq kam pësu’ :I
Herët n’mëngjes hana ndriçon
Yjt’ po xixëllojnë.
Nji erë e shkretë po don me m’tretë
I mjeri vetëm kam mbetë!
N’moshën e re nji qyqe m’k’ndon
Zemrën m’a helmon.
Mjaft o m’ke therrë, m’ke marr nji lul’ t’re
S’më ke lanë gjallë as në dhe.
K’ndon nji bylbyl mbi vorr të ri:
- Për mu a do t’ketë dritë?
Do t’shkoj e tres me ‘i mal të shkretë
Për mu’ ma s’do t’ketë jetë!


Më Shumë...