A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - A S’ma Falë Pak Dashurinë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/04/2012

2012-04-15T14:43:25

A s’ma falë pak dashurinë
Prej së vogli të kam dashtë.
I: Sa qenke lig, sa qenke tretun!
Për ata syt-o moj kur t’i pashë. :I
M’u mbush trupi moj me gjylpana
Ka tre muej qi po lëngoj.
Asnjeri nuk vjen për me m’pa
Përveç doktorit që m’viziton.
Unë të erdha në m’hallën tande
Për me nxanë dashni me ty.
A s’po mendon se nesër plakesh
Dhe s’të shikon njeri me sy?
Do t’a marr strajcën ta vej n’kurriz-e
Portë në portë un’ do t’trokas
Porsi lypsan moj do të bahem.
Vajz-o s’të ka pa t’shti në dorë!


Më Shumë...