A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Ka Motmot E Disa Muej


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/11/2008

2008-11-16T01:18:35

Ka motmot e disa mu’j-e
Kemi pasë dashni të randë
I: Tash do t’i kallxoj gjithkuj-e
Vet ke ikë se unë s’t’kam thanë. :I
Me pas dijtë se ke ndoj tjetër
Unë ma rallë të kisha ardhë
Me harru’ dashninë e vjetër
Pa u marr ngryk s’ta baj hallall-e.
Miku i mirë erzin ta ru’n-e
Aj kërkund leqe s’të ban-e
M’prit me t’mirë se s’jam i huej
Jarabi t’a marrsha t’keqen!
T’marrsha t’keqen dhe gjynahet
Përmas teje unë do t’des.
Copa e grima do të bahem
E prej zemrës kurr s’të qes!
Kur më dilshe n’derë t’oborrit
M’bajshe zemrën zi si korbi
Mos i paça sytë e ballit
S’jam razi me folë k’to fjalë!
Kur më dilshe në megrim-e
Ka shumë kohë qi kan kalue
Asnji send o për kujtim-e
Asnji letër s’ma ke çue!


Më Shumë...