A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Kenge Gjakovare - M'agoi Dita


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

28/10/2009

2009-10-28T16:41:15

I: M’agoi dita n’breg t’nji prroni
Ka nisë dielli me rrezu’ :I
I: Eni shokë e ju m’shiqoni
Delet fushës tuj blegru’ :I
N’gjoj bylbylat n’kupë të qiellit
Kah këndojshin si përherë.
Dhe bariu me kang’t e fyellit
Ia thot mirë se vjen pranverë.
M’çeli drita n’breg t’njaj prroni
A po m’shihni ju bari?
Merrni fy’llat ju m’kujtoni!
Nji shok t’jujin sevdali.
Sytë e mij prej lotsh s’po m’teren
Halli im m’ka mujtë përherë
Me kangë t’mia çeli derën
E prej trupit derdhi vner.


Më Shumë...