A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kenge Gjakovare - Po T’përbej Pashë Perëndinë


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/03/2013

2013-03-25T10:08:40

I: Po t’përbej pashë Perëndinë
Ty që m’je si molla n’rrem. :I
I: T’a kam njoftë moj bukurinë
Qysh se t’ka lidhë nana n’djep. :I
Sytë e mi qajnë e s’pushojnë
Porsi çeshme, sikur kru’.
Sa do kohë që do t’kalojnë
Ahti im ka me t’mundu’!
Tuj u rritë kapak përditë
Bukuria tuj t’u shtu’
Kah na erdh gjithë kjo dashni
Nisa kangën me t’a k’ndu’.
Kanga jote ka me t’metë
Gjithë dynjaja ka me t’a k’ndu’
A s’mendon se ki me dekë?
Për atë dhe ki për m’u shtru!


Më Shumë...