A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kënga Magjike

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  366
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Kënga Magjike është një festival muzikor shumë e njohur. Kenga Magjike ideuar nga Ardit Gjebrea, lind ne Nentor 1999 si nje Festival alternativ ne muziken e lehte shqiptare. Ne edicionin e pare marrin pjese artistet me te famshem te kenges dhe rikthehen ne skene pas gati 8 - 10 vitesh emra te rendesishem si Luan Zhegu, Tonin Tershana, Ema Qazimi, Mefarete Laze, Liliana Kondakci e deri tek Presidente e Jurise znj. Anida Take e cila prej 10 vitesh nuk kish prekur skenen e kenges. Mirenjohja ndaj artistes...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Festivali Në RTSH

Top Fest

Eurovision


Tags: Kënga Magjike, Kenga Magjike, Tv Klan, Ardit Gjebrea, Klani, Klan

Krijo Një Kartolinë