A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastro Zizo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  47
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Kastro Zizo është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai është një nga këngëtarët më interesantë dhe të veçantë të skenës shqiptare. Kastro Zizo është ndër artistët shumë të komentuar, qoftë për projektet e tij muzikore, por edhe për imazhin e krijuar në publik. Me një karrierë të gjatë disavjeçare, Kastro ka një repertor të gjerë këngësh, të suksesshme. E ka nisur karrierën e tij me grupin 2 Farm, me të cilët ka performuar për disa vjet, e më pas vazhdoi të performonte si solist. Kastro ka ardhur p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

2farm

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Komplet-Komplot (2006)

Ketri, Pula Dhe Njeriu

Kështu E Doni Ju!


» Dërgo Një Këngë »

Papalove
Maca
Gjinkalla (Remix)
Chupa Chupa
Porno Days
Kikiriku
Kenga E Çajit
Culo
Çuna Dhe Goca
My Ex

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Flori Mumajesi

Elgit Doda

Bes Kallaku

Seldi Qalliu

Ermal Mamaqi

Alban Skënderaj

Ermal Meta

Adrian Gaxha

Shpat Kasapi

Noizy


Tags: Kastro Zizo, Kastro Xixo, Castro Zizo, Klevis Bega, Dr. Love

Kastro Zizo në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë