A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastriot Tusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Kastriot Tusha është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe klasike. Kastriot Tusha është tenor shqiptar. Në Shkollën e Mesme të Muzikës "Onufri" (Elbasan) i mori mësimet fillestare për kanto. Më pas mësimet për kanto i vazhdoi në Akademinë e Arteve të Bukura në klasën e Gaqo Qakos. Studimet i kreu në vitin 2002 dhe më pas u aktivizua pranë solistëve të Teatrit të Operës dhe Baletit, por edhe si këngëtar, solist pranë Ansamblit të Këngëve e Valleve Popullore. Këtu ai realizoi shumë projekte me pjesëmarrje në shumë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

World Music (2011)

Jeto Jeten (2005)

Duam Gol (2003)

A Live Performance: Latino-American-Clasic (2002)

Serenata (2001)


» Dërgo Një Këngë »

Pa Kosovë Nuk Ka Shqipëri
Nen Driten E Qirinjve
Vlora Ime
Elbasani Im Elbasan
Autochthonous, Biri Im
Balli I Oxhakut
Nostalgji


Artistë Të Ngjashëm:

Robert Aliaj

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Pirro Çako

Frederik Ndoci

Trix (Veli Sahiti)

Olen Cesari

Gazmend Rama (Gazi)

Avni Mula

Luan Zhegu


Tags: Kastriot Tusha

Krijo Një Kartolinë