A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kadri Ismajli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Vaksincë (Kumanovë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
BIOGRAFIA: Kadri Ismajli është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Qe ne bankat e shkollen fillore merrej me muzik kendim dhe me aktrim. U regjîstrua ne shkollen e mesme "Nace Bugjoni" ne Kumanove ishte ishte aktiv ne SHKA "Bajram Shabani" si solist i merituar. Pasi kryen shkollen e mesme eshte regjistrua ne shkollen e Lart teknike ne Ferizaj ku ne ate koh ka qen antar i SHKA "Minexi" Ferizaj, ku ka marr pjes edhe ne grupin muzikor te shkolles si student. Pas diplomimit ne Shkollen e Lart ne Ferizaj (1988) shkon...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Live 2015 (2015)

Hajt Luje Luje (2014)


» Dërgo Një Këngë »

Hajt Luje Luje
Nje Here Ne Jete
Mbreteresh E Nates
Ngushllim Nenash
Dy Tre Dit Para Shengjergjit
Hej Mik, Hero Agim Bajrami

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Ismet Bexheti

Xhemil Saliu

Brahim Qetaj

Hajredin Gjeta

Gjeto Luca

Niman Mushkolaj

Bexhet Jagodini

Hidaver Osmani

Agron Maqellara

Alush Hamiti


Tags: Kadri Ismajli, Kadri Ismaili

Krijo Një Kartolinë