A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Josh Turner

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.8 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Nashville 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Josh Turner është një këngëtar i huaj shumë i njohur. Joshua Otis "Josh" Turner is an American singer and actor who signed to MCA Nashville Records in 2003. That year, his debut album's title track, "Long Black Train", was his breakthrough single release. His second album, Your Man (2006) accounted for his first two number one hits: "Your Man" and "Would You Go with Me," while 2007's Everything Is Fine included a No. 2 in "Firecracker." Haywire, released in 2010, produced his biggest hit, the No. 1 ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Ne-Yo

Akon

Bobby Valentino

Don Omar

Tito El Bambino

Tom Boxer

Sami Yusuf

David Bisbal

Flo Rida

Usher


Tags: Josh Turner

Krijo Një Kartolinë