A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jorgo Papingji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 77 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Jorgo Papingji është një autor këngësh shumë i njohur. Jorgo Papingji është një nga emrat më përfaqësues të muzikës shqiptare, qoftë popullore, të përpunuar apo asaj të lehtë, ku me anë të teksteve të shumta, të shtrira në kohë prej dyzet e ca vitesh në të gjitha Festivalet e RTSH-së dhe në audicionet e tjera muzikore për të rritur e fëmijë, ka krijuar një profil krejt të veçantë poetik e artistik. Fjalët e teksteve të tij kanë një komunikim të gjerë me shikuesit e shumtë, në të katër anët e Shqipër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Gent Myftaraj

Pjetër Gaci

Aleksandër Lalo

Kujtim Laro

Palokë Kurti

Enis Mullaj

Aldo Shllaku

Ferdinand Deda

Nikolla Zoraqi

Prenk Jakova


Tags: Jorgo Papingji

Krijo Një Kartolinë