A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jordin Sparks

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Phoenix 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Jordin Sparks është një këngëtare e huaj shumë e njohur. Jordin Brianna Sparks is an American singer, songwriter and actress. In 2007, she rose to fame after winning the sixth season of American Idol; at age 17, she became the youngest winner in the series' history. Her self-titled debut album was released later that year; it was certified platinum by the Recording Industry Association of America (RIAA) and has sold over two million copies worldwide. The album spawned US Billboard Hot 100 top-ten singl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Vanessa Hudgens

Ciara

Kat Deluna

Christina Perri

Shontelle

Alessandra Amoroso

Carly Rae Jepsen

Tal

Leona Lewis

Alexandra Stan


Tags: Jordin Sparks

Krijo Një Kartolinë