A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jolanda Dhamo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Jolanda Dhamo është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Edhe pse kur ajo u ngjit në skenë në vitin 1981 ishte vetëm 16 vjeçe, atëherë bukuria dhe trupi i gjatë ishin një plus për të, si për të gjitha këngëtaret e vërteta. Ka qenë e privilegjuar dhe ndër këngëtaret më të mira në atë kohë, dhe aktualisht ka arritur të zgjerojë repertorin e saj me shumë këngë të lehta, popullore e ritmike për sa i perket muzikës. Ka qenë një femër me shumë humor, por ajo vetë ka pohuar se jeta e vështirë e një artisteje ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

I Lodhuri (2005)

Per Mua Je (2003)

Deti Dhe Kurbeti (2002)


» Dërgo Një Këngë »

Ku Humbe Dashuri
Lejla
Deluzion
Vetmia Flet
Jeto Me Hijen Tende
Falja
Dhimbje Dhe Lot
Sa Me Mungon
Nene Dhe Zot
Dashuria S'eshte Loje


Artistë Të Ngjashëm:

Ema Qazimi

Justina Aliaj

Morena Reka

Nertila Koka

Alida Hisku

Bruna Sota Hoxha

Pavlina Nikaj

Zeliha Sina

Lindita Theodhori

Myfarete Laze


Tags: Jolanda Dhamo, Jolanda, Lola

Krijo Një Kartolinë