A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jencarlos

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  10
  • Vendlindja:
  • Miami 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Jencarlos është një këngëtar i huaj i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Jencarlos Canela is an American actor and award-winning singer-songwriting musician. Canela was born in Miami, Florida, to Cuban parents, Lisette and Heriberto Canela. He is the older brother of actor Jason Canela, and they also have two older siblings. Jencarlos is known worldwide for his three internationally renowned telenovelas. Jencarlos was the protagonist as Ángel Salvador in the telenovela Más Sabe el Diablo that was recorded during th...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alvaro Soler

Christopher Uckermann

Ott Lepland

Diego Gonzales

Pablo Alboran

J. Balvin

Ido Tatlises

Alexander Rybak

Pietro Lombardi

Tom Dice


Tags: Jencarlos, Jencarlos Canela, Jeancarlos Canela, Jen Carlos

Krijo Një Kartolinë