A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Lumi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  13
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Jehona Lumi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Menjëherë pas përfundimit të spektaklit ‘The voice of Albania’ pjesëmarrësit, e sidomos ata që arritën të kualifikohen deri në etapat më të rëndësishme të këtij formati, kanë nisë menjëherë punën në ndërtimin e karrierës muzikore. Jehona Lumi, pjesëmarrësja nga grupit i Elton Dedës arriti deri në netët live. Në vitin 2012, Jehona Lumi merr pjesë në The Voice Of Albania 2. Në Maj 2013, Jehona Lumi merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Era". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Suanita

Vesa Smolica

Marigona Jelliqi

Gentiana Podrimaj

Sara Kalaveshi

Nazmije Selimi

Arlinda Gaxherri

Bubulina Krasniqi

Nita Latifi

Tringa Rexhepi


Tags: Jehona Lumi

Krijo Një Kartolinë