A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Jehona Labe

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13
BIOGRAFIA: Jehona Labe është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. E themeluar në shkurt të vitit 1999, Jehona Labe shpejt krijoi një reputacion si një nga ansamblet vokale më të respektuara që kryen polifoninë tradicionale të Lab-it që është unike për Shqipërinë jugperëndimore. Grupi i tërheq anëtarët e saj kryesisht nga rrethi i Vlorës edhe pse disa nga vokalistët vijnë nga zona të tjera brenda rajonit të Labërisë. Grupi ka performuar gjerësisht në Shqipëri dhe gjithashtu ka dhënë koncerte jashtë vendit në Gre...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Polifonik I Mallakastres

Grupi Ergjëria

Grupi I Pleqve Të Himarës

Grupi Polifonik I Bençes

Polifonia Labe

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Violinat E Lapardhasë

Korgelt

Ligji Rruges

WNC


Tags: Jehona Labe, Grupi Jehona Labe

Jehona Labe në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë