A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Isuf Myzyri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  41
(1881-1956)  
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
BIOGRAFIA: Isuf Myzyri është një këngëtar i njohur. Jo vetëm një kompozitor e themelues i orkestrinës popullore, por edhe një vjershëtar dhe këngëtar i shquar, Isuf Myzyri, “Artist i Popullit”, është ikonë e artit të Shqipërisë së Mesme. U lind në një familje e varfër dhe për të mbijetuar punoi si bahçevan e berber, deri në moshën 25 vjeç. Mbrëmjet i kalonte me miqtë e tij duke kënduar muzikë popullore, ku dhe spikati me zërin e ëmbël dhe veshin e mprehtë muzikor. Një autodidakt i lindur, Is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Bledi Polena

Pellumb Katroshi

Julian Lekocaj

Ramiz Kovaçi

Gentjan Dema

Lirio Nushi

Erti Hizmo

Dorian Nini

Tani (Artan Shqadha)


Tags: Isuf Myzyri

Krijo Një Kartolinë