A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Ismet Bexheti & Violeta Kajtazi - Falma Dashurine


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2008

2008-12-01T00:00:00

Më Shumë Nga

Violeta Kajtazi

Këngë e albumit:

"Princeshat Shqiptare"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Falma Dashurine" kënduar nga Ismet Bexheti & Violeta Kajtazi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ismet Bexheti & Violeta Kajtazi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Duli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E kush ta fali vajze
oh moj bukurine
oh moj bukurine

E qet ma shtosh moj zemer
oh moj dashurine
oh moj dashurine

Edhe shpirte e zemer hajde
o ti fala tye
o ti fala tye

Ah sa shume pot lutna shpirto
falma dashurine
falma dashurine

Ohh sa shume pot lutna ohh
falma dashurine
falma dashurine

Hajde mos u ba oj cike
o moj menjemadhe
o moj menjemadhe

Oh se shpirte e zemer
oh moj flake mi kalle
oh moj falke mi kalle

Aj menja madhe ciko
sa shume t'ka lazdrue
sa shume t'ka lazdrue

E mos mendo moj ciko
se dot lujsh me mue
se dot lujsh me mue

E her do kur moj zemer
kam met shti ne dure
kam met shti ne dureMë Shumë...